Georgian POP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2018 - feb. 2019 - Secretar
 feb. - sep. 2018 
 sep. 2017 - feb. 2018 
 feb. - sep. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2019
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din feb. 2019

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2019
Deputați neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
Grupul parlamentar PRO România - din mai 2019
 - până în feb. 2020
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din sep. 2019)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (feb. - sep. 2019)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în feb. 2019)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru eleborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în feb. 2019 Președinte
 Grupul PRO-America - până în feb. 2019
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord