Bogdan Nicolae NICULESCU DUVĂZ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2002 - Vicepreședinte
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 
 sep. 2002 - feb. 2003 - Chestor

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în ian. 2003
PSD-Partidul Social Democrat - din ian. 2003

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - până în feb. 2003
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2003

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2003)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (din mar. 2003)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei