Maria Eugenia BARNA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ, colegiul uninominal nr.4
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în apr. 2010
 
independent  - din apr. 2010

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în apr. 2010
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din apr. 2010
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din sep. 2012) - Președinte
Subcomisia pentru protecția copilului
Comisia pentru muncă și protecție socială (din sep. 2012)
Subcomisia pentru protecția copilului
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (apr. 2011 - sep. 2012) - Președinte (din mai 2011)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în sep. 2012)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în sep. 2012)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în apr. 2011)
Subcomisia pentru protecția copilului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria 
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană  Vicepreședinte