Mihai BACIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data încetarii mandatului: 22 noiembrie 2004 - demisie

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în feb. 2004
PSD-Partidul Social Democrat - din feb. 2004

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - până în feb. 2004
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2004
 - până în noi. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (mar. 2003 - mar. 2004)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în mai 2004 membru supleant - până în noi. 2004

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guineea - până în noi. 2004 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia și Herțegovina - până în noi. 2004
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt - până în noi. 2004
 Grupul parlamentar de prietenie cu India - până în noi. 2004