Ilie NEACȘU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în feb. 2002
PSD-Partidul Social Democrat - din feb. 2002
 - până în sep. 2002
 
independent  - din sep. 2002

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în feb. 2002 Vicelider - până în feb. 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2002

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice - Președinte (până în mar. 2002)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru  Vicepreședinte - până în dec. 2002
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria