Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Grigore Crăciunescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Grigore CRĂCIUNESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 55/19.02.2007 L322/2007 Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Interceptarea Comunicațiilor respinsa
definitiv
2. 56/19.02.2007 L323/2007 Propunere legislativă "Legea securității naționale a României" respinsa
definitiv
3. 57/19.02.2007 L324/2007 Propunere legislativă privind activitatea de informații, contrainformații și de protecție respinsa
definitiv
4. 58/19.02.2007   Propunere legislativă privind statutul profesional și de carieră al ofițerilor de informații procedura legislativa încetata
5. 59/19.02.2007 L325/2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului Român de Informații respinsa
definitiv
6. 60/19.02.2007 L326/2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului de Informații Externe respinsa
definitiv
7. 98/03.03.2008 L800/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.10 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
8. 178/15.03.2006 L634/2005 Propunere legislativă privind exercitarea profesiei de tehnician dentar, precum și înființarea, organizarea și funcționarea Colegiului Tehnicienilor Dentari din România Lege 96/2007
9. 294/12.04.2006 L129/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.76 din 16 ianuarie 2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă respinsa
definitiv
10. 299/12.05.2008 L116/2008 Propunere legislativă privind vânzarea spațiilor cu destinație de cabinete medicale precum și a spațiilor în care se desfășoară activități conexe actului medical respinsa
definitiv
11. 366/25.04.2006 L130/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii privind venitul minim garantat nr.416/2001 respinsa
definitiv
12. 370/07.05.2007 L150/2007 Propunere legislativă privind reglementarea regimului juridic al unor bunuri imobile aflate în folosința unităților de cult Lege 239/2007
13. 476/17.05.2006 L600/2006 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic Lege 481/2006
14. 483/17.05.2006 L9/2006 Propunere legislativă "Legea farmaciei" Lege 266/2008
15. 501/03.09.2008 L331/2008 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.95 din 14 aprilie 2006 privind reforma în domeniul sănătății respinsa
definitiv
16. 506/27.06.2007 L460/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății Lege 264/2007
17. 524/03.09.2008 L269/2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea art.29 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.1/1991 și ale Legii nr.169/1997 Lege 261/2008
18. 529/03.09.2008 L330/2008 Propunere legislativă pentru înființarea, organizarea și funcționarea Colegiului Medicilor de Familie din România respinsa
definitiv
19. 609/24.09.2007 L250/2007 Proiect de Lege privind statutul ofițerilor de informații la comisii
20. 641/11.09.2006 L812/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii învățământului nr.84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare Lege 480/2006
21. 680/04.11.2008 L332/2008 Propunere legislativă pentru completarea Legii cadastrului și a publicității imobiliare nr.7/1996 respinsa
definitiv
22. 692/04.11.2008 L329/2008 Proiect de Lege pentru completarea alin.(2) al art.1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.148/2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului Lege 240/2009
23. 851/03.12.2007 L626/2007 Propunere legislativă privind reglementarea profesiei de psihoterapeut respinsa
definitiv
24. 880/10.12.2007 L730/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății respinsa
definitiv
25. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv
26. BP330/21.06.2005 L651/2005 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.308/2004 privind exercitarea profesiunii de medic dentist, înființarea, organizarea și funcționarea Colegiului Medicilor Dentiști din România retrasa
de catre initiator
27. BP701/27.10.2005 L155/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19 din 17 martie 2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale retrasa
de catre initiator
28. BP232/21.03.2007 L445/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii 404/2003 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.107/2002 privind înființarea Administrației Naționale "Apele Române" retrasa
de catre initiator
29. BP159/04.03.2008 L329/2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.148/2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 8:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro