Miron Tudor MITREA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.40 VRANCEA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 2000 - Vicepreședinte
 sep. - dec. 1999 - Secretar
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 
 sep. - noi. 2000 - Chestor

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România  Vicelider

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - din feb. 1997
 - până în iun. 1998
 Președinte