Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Văsălie Moiș > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Văsălie MOIȘ
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 13/29.01.2002   Propunere legislativă privind declarațiile de avere și controlul veridicității acestora. respinsa
definitiv
2. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsa
definitiv
3. 103/13.02.2003   Propunere legislativă pentru completarea și modificarea art.48, din Codul Muncii respinsa
definitiv
4. 104/13.02.2003   Propunere legislativă pentru completarea și modificarea art.27, alin (6) din Codul Muncii respinsa
definitiv
5. 105/13.02.2003   Propunere legislativă pentru completarea și modificarea art.46, alin (2) din Codul Muncii respinsa
definitiv
6. 272/28.04.2004 L269/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii privind aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.121/2001, pentru suspendarea temporară a tuturor procedurilor referitoare la adopțiile internaționale nr.347/2002 respinsa
definitiv
7. 280/09.05.2001   Propunere legislativă privind emanciparea și integrarea romilor. retrasa
de catre initiator
8. 339/27.05.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.III din Cartea II Titlul I "Asigurarea transparenței în exercitarea funcțiilor publice, prevenirea și combaterea corupției" din Legea nr.161/19.04.2003 publicată în Monitorul Oficial nr.279/21.04.2003 respinsa
definitiv
9. 358/20.06.2001   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.189/2000 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și a celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri. respinsa
definitiv
10. 385/11.06.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.115/1996 modificată și completată prin legea privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice și în mediul de afaceri și prevenirea și sancționarea corupției respinsa
definitiv
11. 405/23.06.2004 L434/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.656/7 decembrie 2002 pentru prevenirea și sancționarea spălării banilor respinsa
definitiv
12. 466/08.08.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului retrasa
de catre initiator
13. 499/07.10.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului. retrasa
de catre initiator
14. 510/20.09.2001   Propunere legislativă privind accesul cetățenilor români la propriile dosare de urmărire informativă întocmite de către Securitate în perioada 30 august 1948 - 22 decembrie 1989. clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
15. 610/11.10.2004 L397/2004 Propunere legislativă privind notarii publici și activitatea notarială respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 4 august 2020, 4:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro