Simona Anamaria MARINESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.41 VRANCEA

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în iun. 2001
 
independent  - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - până în iun. 2001
Senator neafiliat - din iun. 2001

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din sep. 2004)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (până în dec. 2004)
Comisia pentru politică externă (oct. 2001 - feb. 2004)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat