Mihai STĂNIȘOARĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.27 MEHEDINȚI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 26 martie 2007 - demisie - HCD nr.15/2007
înlocuit de: Marius Bălu

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat
în feb-2008
 - până în mar. 2007 Vicelider - până în feb. 2005

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională - Președinte (până în mar. 2007)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - din mar. 2004
 - până în mar. 2007
 membru supleant
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în mar. 2007 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului - până în mar. 2007 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - până în mar. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în mar. 2007