Carmen-Ileana MIHĂLCESCU    (Moldovan), vicepreședinte al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2020 - prezent - Vicepreședinte
 sep. 2019 - feb. 2020 
 feb. - sep. 2019 
 sep. 2018 - feb. 2019 
 feb. - sep. 2018 
 sep. 2017 - feb. 2018 
 feb. - sep. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă privind situația cazurilor copiilor dispăruți - Președinte

Grupuri parlamentare de lucru comune
Grupul pentru combaterea cancerului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar  Secretar - din iul. 2018
 Grupul PRO-America 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel 

Biroul parlamentar:
  • București, B-dul Constantin Brâncoveanu nr. 12, Sector 4