Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Alecsandru Știucă > motions Versiunea pentru printare

Alecsandru ȘTIUCĂ
Motions in legislature 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Deprofesionalizarea si politizarea administratiei publice, principii ale guvernarii Tariceanu 96 deputați aparținând Grupului parlamentar PSD  22-03-2005 respinsă
2. Dictatura și incompetența Guvernului Tăriceanu împotriva integrării europene a României. 133 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D. 1436 / 16-06-2005 respinsă
3. Nivelul de trai al cetățenilor - ultima preocupare a guvernului Tăriceanu grupul parlamentar PSD  08-09-2005 respinsă
4. "Nepăsarea" 110 deputați PSD și 1 deputat independent  22-09-2005 respinsă
5. "În locul respectului, dispreț și umilință" 110 deputați PSD, 20 de deputați PRM și un deputat independent  03-10-2005 respinsă
6. Anti-reforma sănătății. 160 senatori și deputați aparținând Grupurilor prlamentare P.S.D. și P.R.M.  15-02-2006 respinsă
7. Simptomele unei economii imbolnavite Grupul parlamentar PSD  16-03-2006 respinsă
8. Guvernul Tăriceanu - Fapte și Minciuni 123 deputați și senatori PSD  21-06-2006 respinsă
9. 1000 de zile de haos. Sfârșitul guvernării de dreapta. 140 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D.  24-09-2007 respinsă
10. Guvernarea de dreapta un eșec pentru educație 53 deputați PSD  08-09-2008 adoptată


Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 14 august 2020, 9:07
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro