Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Gabriel Țepelea > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Gabriel ȚEPELEA
Propuneri legislative initiate în legislatura 1996-2000

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 82/08.04.1997   Propunere legislativă privitoare la reglementarea situației imobilelor cu destinație comercială. respinsa
definitiv
2. 130/19.05.1997   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.42/1990 pentru cinstirea eroilor-martiri și acordarea unor drepturi urmașilor acestora, răniților, precum și luptătorilor pentru victoria Revoluției din decembrie 1989. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
3. 189/10.07.1997 L622/1997 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.48 din 21 mai 1992 a audiovizualului. Lege 19/1999
4. 379/03.12.1997   Propunere legislativă privind reconstituirea dreptului de proprietate asupra pământului, pentru acționarii din cadrul societăților comerciale agricole foste IAS și similare acestora. respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 august 2020, 19:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro