Parliamentary activity
2004-2008 (sen.)
legislative initiatives
motions
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Senate > Ioan Nasleu Versiunea pentru printare

Ioan NASLEU
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

SENATOR
Constituency no.37 TIMIS
start of the mandate: 4 february 2008
replaces: Valentin Dinescu

Political party:
PRM-Great Romania Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Great Romania Party - since feb. 2008 Secretary - since oct. 2008

Standing committees
(since oct. 2008)
(since dec. 2008)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:14 (in 10 plenary sittings)
Political declarations:1
Legislative initiatives: 21
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 21 september 2020, 13:35
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro