Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Ionel Blaga Versiunea pentru printare

Ionel BLAGA
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.30 PRAHOVA
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992
end of the mandate: 25 april 1994 - dead

Political party:
 
FSN-National Salvation Front - until may 1993
 
PD-Democratic Party - since may 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 19 september 2020, 12:52
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro