Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Constantin Galan Versiunea pentru printare

Constantin GALAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.6

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014
 - până în mar. 2016
PNL-Partidul Național Liberal - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2014
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din sep. 2014
 - până în mar. 2016
 Vicelider - din sep. 2014
 - până în mar. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mar. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură (din sep. 2014) - Secretar (din oct. 2014)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în sep. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:29 (în 28 sedinte)
din care declaratii politice:21 (din care 19 depuse în scris)
Luari de cuvânt în BP: 1
Propuneri legislative initiate: 54, din care 14 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 iunie 2021, 18:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro