Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > George Crin Laurențiu Antonescu > Legislative proposals Versiunea pentru printare

George Crin Laurențiu ANTONESCU
Legislative proposals initiated in legislature 2004-2008

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 55/19.02.2007 L322/2007 Propunere legislativa privind infiintarea, organizarea si functionarea Autoritatii Nationale pentru Interceptarea Comunicatiilor respinsa
definitiv
2. 56/19.02.2007 L323/2007 Propunere legislativa "Legea securitatii nationale a Romaniei" respinsa
definitiv
3. 57/19.02.2007 L324/2007 Propunere legislativa privind activitatea de informatii, contrainformatii si de protectie respinsa
definitiv
4. 58/19.02.2007   Propunere legislativa privind statutul profesional si de cariera al ofiterilor de informatii procedura legislativa încetata
5. 59/19.02.2007 L325/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Serviciului Roman de Informatii respinsa
definitiv
6. 60/19.02.2007 L326/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Serviciului de Informatii Externe respinsa
definitiv
7. 98/03.03.2008 L800/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea art.10 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare respinsa
definitiv
8. 115/07.03.2007 L327/2007 Propunere legislativa privind infiintarea Institutului de Drept Public si Stiinte Administrative al Romaniei Lege 246/2007
9. 205/02.04.2007 L1008/2006 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.189/2000 privind aprobarea Ordonantei Guvernului nr.105/1999 pentru modificarea si completarea Decretului-lege nr.118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurata cu incepere de la 6 martie 1945, precum si celor deportate in strainatate ori constituite in prizonieri, republicat, cu modificarile ulterioare respinsa
definitiv
10. 336/02.05.2007 L105/2007 Propunere legislativa privind infiintarea Biroului Unic pentru depunerea formularelor privind obligatiile declarative ale persoanelor fizice autorizate, persoanelor juridice si ale altor entitati care au calitatea de angajator respinsa
definitiv
11. 524/03.09.2008 L269/2008 Propunere legislativa privind modificarea si completarea art.29 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole si celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.1/1991 si ale Legii nr.169/1997 Lege 261/2008
12. 597/05.12.2005 L222/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.47/1992 privind organizarea si functionarea Curtii Constitutionale respinsa
definitiv
13. 609/24.09.2007 L250/2007 Proiect de Lege privind statutul ofiterilor de informatii la comisii
14. 721/09.10.2006 L874/2006 Propunere legislativa privind modificarea Legii 504/11 iulie 2002, Legea audio-vizualului respinsa
definitiv
15. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si Senatului respins
definitiv
16. 931/04.12.2006 L662/2006 Propunere legislativa privind profesiile liberale respinsa
definitiv
17. 942/11.12.2006 L735/2006 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.213/1998 privind proprietatea publica si regimul juridic al acesteia respinsa
definitiv

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 25 february 2020, 15:58
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro