George Crin Laurențiu ANTONESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Lider - din sep. 2005

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din feb. 2008)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (feb. 2007 - feb. 2008)
Comisia pentru politică externă (până în feb. 2007)

Comisii de ancheta comune
Comisia comună de anchetă ca urmare a propunerii de suspendare din funcție a Președintelui României

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională