Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Dan Constantin Mocănescu Coloros Versiunea pentru printare

Dan Constantin MOCĂNESCU COLOROS
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
Constituency no.14 CONSTANTA
start of the mandate: 17 december 2004 - HCD nr.36/2004

Political party:
PRM-Great Romania Party - until jan. 2005
 
independent  - since jan. 2005

Parliamentary group:
Parliamentary Group PRM (Great Romania) - until feb. 2005
Member non-attached - since feb. 2005

Standing committees
Committee for Labour and Social Protection

Parliamentary activity in figures:
Speaches:13 (in 13 plenary sittings)
Political declarations:3
Legislative initiatives: 42, din care 5 promulgate legi
Questions & Interpellations: 15
Motions: 2

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 2 june 2020, 18:08
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro