Silvia PETROVICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 ILFOV
pe listele Convenției Democrate Române
data încetarii mandatului: 25 octombrie 1999 - demisie
înlocuit de: Teodor Podaru

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din sep. 1997)
Comisia pentru sănătate și familie (până în sep. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - din feb. 1997
 - până în oct. 1999