Mihai-Sorin STĂNESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-CD-Partidul Național Liberal - Convenția Democrată

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - până în sep. 1997
   Lider - din sep. 1999
 - până în feb. 2000
   Vicelider - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din sep. 1997)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în sep. 1997)

Alte comisii
Comisia de validare (din noi. 1996)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan - din feb. 1997