Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Andreiu Oprea Versiunea pentru printare

Andreiu OPREA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
pe listele Convenției Democrate Române
data validarii: 24 martie 1997
înlocuieste pe: Ioan Rau

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în oct. 2000
 
independent  - din oct. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat - din mar. 1997
 - până în oct. 2000
Senator neafiliat - din oct. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din feb. 1998)
Comisia pentru sănătate publică (până în feb. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan - din mai 1998

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 2, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro