Mircea-Gheorghe DRĂGHICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Secretar
 feb. - sep. 2016 - Chestor
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați
Comisia pentru transporturi și infrastructură

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația 
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară