Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2016-present (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Viorel ªtefan Versiunea pentru printare

Viorel ªTEFAN
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.18 GALATI
start of the mandate: 19 december 1996
replaces: Eugen Durbaca

Political party:
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Standing committees
(since apr. 1997)

Special committees - joint

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Austria - since feb. 1997
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate - since feb. 1997

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 1 october 2020, 20:54
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro