Ulm Nicolae SPINEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Vicepreședinte
 feb. - iun. 2000 
 sep. - dec. 1999 
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998  - din apr. 1998

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat 

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii (din feb. 1998)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară - din iul. 1998 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - din feb. 1997