Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Constantin Tudor > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Constantin TUDOR
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 69/15.02.2006 L406/2006 Propunere legislativă privind zonele metropolitane respinsa
definitiv
2. 202/25.05.2005 L136/2005 Proiect de Lege pentru modificarea art.16 din Legea nr.306/2004 privind exercitarea profesiei de medic, precum și organizarea și funcționarea Colegiului Medicilor din România Lege 221/2005
3. 226/08.06.2005 L150/2005 Propunere legislativă privind protecția socială a femeilor casnice respinsa
definitiv
4. 264/23.04.2007 L452/2007 Propunere legislativă privind personalul Curții Constituționale respinsa
definitiv
5. 267/05.05.2008 L951/2007 Proiect de Lege privind modificarea și completarea art.4 din Legea nr. 752/2001 privind organizarea și funcționarea Academiei Române Lege 133/2008
6. 311/02.05.2007 L1011/2006 Proiect de Lege privind Programul de solidaritate socială în favoarea pensionarilor cu venituri reduse respins
definitiv
7. 339/25.04.2006 L671/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.373/2004 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului respinsa
definitiv
8. 380/17.06.2008 L137/2008 Proiect de Lege pentru abrogarea art.2141- 2143din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
9. 384/17.06.2008 L209/2008 Proiect de Lege privind măsuri de diminuare a arieratelor persoanelor fizice și asociațiilor de proprietari respins
definitiv
10. 396/17.06.2008 L193/2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat (actualizată) respinsa
definitiv
11. 425/17.06.2008 L233/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.46 din Legea pomiculturii nr.348/2003 respinsa
definitiv
12. 593/01.10.2008   Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Comisiei Naționale a României pentru UNESCO clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
13. 597/18.09.2007 L493/2007 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii 571/2003, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
14. BP543/09.05.2006 L592/2006 Propunere legislativă privind completarea și modificarea Legii 424/2002 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2002 privind introducerea tarifului de utilizare a rețelei de drumuri naționale din România retrasa
de catre initiator
15. BP788/30.09.2008 B505/03.10.2008 Propunere legislativă privind instituirea medaliei comemorative "120 de ani de la trecerea în eternitate a poetului național Mihai Eminescu" la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 0:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro