Constantin TUDOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2005
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - din feb. 2005
 - până în mai 2005
când PUR-SL se transforma în
PC-Partidul Conservator - până în iun. 2007
PD-Partidul Democrat - din iun. 2007
 - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2005
Grupul parlamentar al Partidului Conservator - din feb. 2005
 - până în iun. 2007
 Vicelider - din oct. 2006
 - până în iun. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din iun. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Uniunii Europei Occidentale - din mai 2007
 - până în iun. 2007
 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - până în mar. 2008
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc