Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Gheorghe Păvălașcu Versiunea pentru printare

Gheorghe PĂVĂLAȘCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.38 VASLUI
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în feb. 2000
 
independent  - din feb. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat - până în feb. 2000
Senator neafiliat - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din oct. 1999)
Comisia pentru sănătate publică

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - din feb. 1997 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 20:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro