Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
speaches
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Petre Ninosu Versiunea pentru printare

Petre NINOSU
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.41 BUCURESTI

Political party:
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Standing committees
(since sep. 1999)

(until sep. 1999)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Kingdom of Thailand - since feb. 1997 Secretary
 Friendship parliamentary group with Republic of Slovenia - since feb. 1999
 Friendship parliamentary group with Italian Republic - since feb. 1997

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 2

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 4 august 2020, 17:42
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro