Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Aurel Liviu Ciupe Versiunea pentru printare

Aurel Liviu CIUPE
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.6 BISTRITA-NASAUD
end of the mandate: 1 june 1998 - resignation
replaced by: Ioan Mircea Prahase

Political party:
 
PD-Democratic Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate - since feb. 1997
 - until jun. 1998
 Friendship parliamentary group with Armenia - since may 1998
 - until jun. 1998
 Friendship parliamentary group with Slovak Republic - since feb. 1997
 - until jun. 1998

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 27 september 2020, 23:56
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro