Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Grupuri > USD-PSDR Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Social Democrat Român
Propuneri legislative initiate în anul 1998

  P.L. Titlu / Initiatori USD-PSDR Stadiu
1. 4/13-01-1998 pentru declararea ca oraș a comunei Șomcuța Mare județul Maramureș.
Petre Moldovan
respinsa
definitiv
2. 63/27-02-1998 privind protecția fondului piscicol, pescuitul și acvacultura.
Ioan-Sorin Marinescu
clasata cu prevederi
preluate de
Pl nr.80/1997
3. 102/24-04-1998 privind Legea Camerelor de Comerț și Industrie din România.
Dumitru Sandu
respinsa
definitiv
4. 154/09-06-1998 privind drepturile luptătorilor din rezistența armată anticomunistă.
Constantin Moiceanu
respinsa
definitiv
5. 166/17-06-1998 privind Legea ajutorului de stat.
Sergiu Cunescu
Lege 143/1999
6. 341/22-10-1998 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și cu destinație forestieră în baza dispozițiilor Legii nr.169/1997, cuprinse în Legea fondului funciar nr.18/1991, republicată.
Dumitru Ifrim
Lege 1/2000

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 5:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro