Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Senatul > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Preda Radu-Cosmin
din 2 sep. 2019
PSD
2. Vicelideri Bodog Florian Dorel
din 4 feb. 2019
PSD
3.   Craioveanu Elena-Lavinia PSD
4.   Marciu Ovidiu-Cristian-Dan PSD
5.   Mazilu Liviu-Lucian PSD
6.   Pațurcă Roxana-Natalia PSD
7. Secretari Stocheci Cristina-Mariana PSD
8. Membri Andronescu Ecaterina PSD
9.   Arcan Emilia PSD
10.   Arcaș Viorel PSD
11.   Avram Nicolae PSD
12.   Bădălău Niculae PSD
13.   Botnariu Emanuel-Gabriel Fără adez. 3 feb. 2020
14.   Brăiloiu Tit-Liviu PSD
15.   Breaz Valer-Daniel PSD
16.   Butunoi Ionel Daniel PSD
17.   Cazanciuc Robert-Marius PSD
18.   Cârciumaru Florin PSD
19.   Chisăliță Ioan Narcis PSD
20.   Corlățean Titus PSD
21.   Costoiu Mihnea Cosmin PSD
22.   Crețu Gabriela PSD
23.   Dan Carmen Daniela PSD
24.   Deneș Ioan PSD
25.   Diaconescu Renică PSD
26.   Diaconu Adrian-Nicolae PSD
27.   Dima Carmen PSD 19 iun. 2019
28.   Dogariu Eugen PSD
29.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD
30.   Dunca Marius-Alexandru PSD
31.   Federovici Doina Elena PSD
32.   Fifor Mihai-Viorel PSD
33.   Ganea Ion Fără adez. 29 mai 2018
34.   Iordache Virginel PSD
35.   Iriza Scarlat Fără adez. 3 sep. 2018
36.   Leș Gabriel-Beniamin PSD
37.   Lupu Victorel PSD
38.   Manoliu Dan PSD
39.   Marin Gheorghe PSD
40.   Matei Constantin-Bogdan PSD
41.   Meleșcanu Teodor Viorel Fără adez. 23 sep. 2019
42.   Mihu Ștefan PSD
43.   Mirea Siminica Fără adez. 26 iun. 2018
44.   Moga Nicolae PSD
45.   Nicolae Șerban PSD
46.   Niță Ilie Fără adez. 2 sep. 2019
47.   Oprea Ștefan Radu PSD
48.   Orțan Ovidiu-Florin PSD
49.   Pavel Marian PSD
50.   Pănescu Doru-Adrian PSD
51.   Pop Gheorghe PSD
52.   Pop Liviu-Marian PSD 20 feb. 2017
53.   Resmeriță Cornel-Cristian PSD
54.   Romașcanu Lucian PSD
55.   Rotaru Ion PSD
56.   Salan Viorel PSD
57.   Sbîrnea Liliana PSD
58.   Sibinescu Ionuț Fără adez. 23 sep. 2019
59.   Silistru Doina PSD
60.   Smarandache Miron Alexandru PSD
61.   Soporan Aurel-Horea PSD
62.   Stan Ioan PSD
63.   Stănescu Paul PSD
64.   Teodorovici Eugen Orlando PSD
65.   Toma Vasilică PSD
66.   Trufin Lucian PSD
67.   Valeca Șerban Constantin PSD
68.   Vulpescu Ioan PSD
69.   Zamfir Daniel-Cătălin Fără adez. 23 sep. 2019

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Fifor Mihai-Viorel
din 15 mai 2017 - până în 1 sep. 2017
2.   Nicolae Șerban
din 1 sep. 2017 - până în 2 sep. 2019
3.   Nicolae Șerban
până în 15 mai 2017
4. Vicelideri Deneș Ioan
până în 1 sep. 2017
5.   Leș Gabriel-Beniamin
din 1 sep. 2017 - până în 4 feb. 2019

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Benea Adrian-Dragoș PSD 19 iun. 2019
2. Botnariu Emanuel-Gabriel Fără adez. 13 noi. 2018
3. Gioancă Eugen Fără adez. 19 iun. 2019 3 feb. 2020
4. Ilea Vasile ALDE 1 sep. 2019
5. Manda Iulian Claudiu PSD 19 iun. 2019
6. Marin Nicolae ALDE 2 sep. 2019
7. Pintea Sorina PSD 8 feb. 2017
8. Savin Emanoil Fără adez. 25 sep. 2019
9. Talpoș Ioan-Iustin Fără adez. 4 iun. 2018 21 oct. 2019
10. Țuțuianu Adrian ALDE 25 noi. 2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 16:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro