Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

Liviu-Marian Pop
Liviu-Marian Pop
senator PSD
Președinte
din 17 apr. 2019
Tit-Liviu Brăiloiu Titus Corlățean Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Alina-Ștefania Gorghiu
Tit-Liviu Brăiloiu
senator PSD
membru
Titus Corlățean
senator PSD
membru
Corneliu-Mugurel Cozmanciuc
deputat PNL
membru
din 24 iun. 2020
Alina-Ștefania Gorghiu
senator PNL
membru
Liviu Ioan Adrian Pleșoianu Cezar-Florin Preda Adriana Diana Tușa
Liviu Ioan Adrian Pleșoianu
deputat PSD
membru
Cezar-Florin Preda
deputat PNL
membru
Adriana Diana Tușa
deputat PSD
membru
Viorel Riceard Badea Erika Benkő Matei-Adrian Dobrovie Cristian-Sorin Dumitrescu
Viorel Riceard Badea
senator PNL
supleant
Erika Benkő
deputat UDMR
supleant
Matei-Adrian Dobrovie
deputat PNL
supleant
din 24 iun. 2020
Cristian-Sorin Dumitrescu
senator PSD
supleant
Andrei Nicolae Ion Popa Ionuț Simionca Gheorghe-Dinu Socotar
Andrei Nicolae
deputat PSD
supleant
Ion Popa
senator PNL
supleant
Ionuț Simionca
deputat PMP
supleant
Gheorghe-Dinu Socotar
deputat PSD
supleant

Fosti membri ai biroului

Titus Corlățean Alexandru-Răzvan Cuc
Titus Corlățean
senator PSD
Președinte
până în 17 dec. 2018
Alexandru-Răzvan Cuc
deputat PSD
Președinte
din 17 dec. 2018
până în 17 apr. 2019

Fosti membri

Oana-Mioara Bîzgan-Gayral
Oana-Mioara Bîzgan-Gayral
deputat Neafiliați
Iulian Bulai Ion-Marcel Ciolacu
Iulian Bulai
deputat USR
până în 18 dec. 2020
Ion-Marcel Ciolacu
deputat PSD
până în 5 iul. 2017
Alexandru-Răzvan Cuc
Alexandru-Răzvan Cuc
deputat PSD
Attila Korodi
Attila Korodi
deputat UDMR
până în 28 oct. 2020
Cristina-Mădălina Prună Valeriu-Andrei Steriu
Cristina-Mădălina Prună
deputat USR
până în 18 dec. 2020
Valeriu-Andrei Steriu
deputat PSD
până în 30 aug. 2020
Ionuț-Marian Stroe Corneliu Ștefan
Ionuț-Marian Stroe
deputat PNL
până în 24 iun. 2020
Corneliu Ștefan
deputat PSD
din 13 sep. 2017
până în 17 dec. 2018
Corneliu Ștefan
Corneliu Ștefan
deputat PSD
până în 15 oct. 2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 martie 2021, 4:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro