Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

Florian Popa
Florian Popa
deputat PSD
Președinte
din 9 oct. 2012
Mihaela Popa Anghel Stanciu
Mihaela Popa
senator PNL
Vicepreședinte
Anghel Stanciu
deputat PSD
Vicepreședinte
din 9 oct. 2012
din 30 mar. 2010
Tiberiu Günthner Ionel Palăr
Tiberiu Günthner
senator UDMR
Secretar
Ionel Palăr
deputat PNL
Secretar
Carmen Axenie Cătălin Ovidiu Buhăianu-Obuf Ioan Chelaru Mihai-Aurel Donțu
Carmen Axenie
deputat PD-L
membru
Cătălin Ovidiu Buhăianu-Obuf
deputat PSD
membru
Ioan Chelaru
senator PSD
membru
Mihai-Aurel Donțu
deputat PNL
membru
Puiu Hașotti Károly Kerekes Oana Manolescu Ovidius Mărcuțianu
Puiu Hașotti
senator PNL
membru
din 31 mai 2011
Károly Kerekes
deputat UDMR
membru
Oana Manolescu
deputat Mino.
membru
Ovidius Mărcuțianu
senator Prog.
membru
din 31 mai 2011
Manuela Mitrea Alexandru Mocanu Vasile Mocanu Vasile Cosmin Nicula
Manuela Mitrea
deputat PSD
membru
din 9 oct. 2012
Alexandru Mocanu
senator PD-L
membru
Vasile Mocanu
deputat PSD
membru
Vasile Cosmin Nicula
senator PSD
membru
Dumitru Pardău Csilla-Mária Petö Marian Iulian Rasaliu Ioan Stan
Dumitru Pardău
deputat PNL
membru
Csilla-Mária Petö
deputat UDMR
membru
Marian Iulian Rasaliu
senator PD-L
membru
Ioan Stan
deputat PSD
membru
Valeriu Tabără
Valeriu Tabără
deputat PD-L
membru

Fosti membri ai biroului

Emil Radu Moldovan Ioan Munteanu
Emil Radu Moldovan
deputat PSD
Președinte
din 30 mar. 2010
până în 30 iun. 2012
Ioan Munteanu
deputat PSD
Președinte
până în 30 mar. 2010
Emil Radu Moldovan Florian Popa
Emil Radu Moldovan
deputat PSD
Vicepreședinte
până în 30 mar. 2010
Florian Popa
deputat PSD
Vicepreședinte
din 30 mar. 2010
până în 9 oct. 2012
Iulian Bădescu Vasile Ion
Iulian Bădescu
senator PSD
Trezorier
din 31 mai 2011
până în 29 iun. 2012
Vasile Ion
senator
Trezorier
până în 31 mai 2011

Fosti membri

Viorel Arion
Viorel Arion
deputat PD-L
până în 20 iun. 2012
Iulian Bădescu
Iulian Bădescu
senator PSD
Emilian Valentin Frâncu Ioan Ghișe Mircia Giurgiu
Emilian Valentin Frâncu
senator PNL
până în 29 iun. 2012
Ioan Ghișe
senator PNL
din 30 mar. 2010
până în 31 mai 2011
Mircia Giurgiu
deputat PSD
până în 31 mai 2011
Vasile Ion
Vasile Ion
senator
Ovidius Mărcuțianu
Ovidius Mărcuțianu
senator Prog.
până în 30 mar. 2010
Emil Radu Moldovan
Emil Radu Moldovan
deputat PSD
Emil Radu Moldovan
Emil Radu Moldovan
deputat PSD
până în 30 iun. 2012
Ioan Munteanu
Ioan Munteanu
deputat PSD

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 0:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro