Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

Cezar-Florin Preda
Cezar-Florin Preda
deputat PD-L
Președinte
Florin Serghei Anghel Viorel Riceard Badea Titus Corlățean Cristian David
Florin Serghei Anghel
deputat PD-L
membru
Viorel Riceard Badea
senator PNL
membru
Titus Corlățean
senator PSD
membru
Cristian David
senator PNL
membru
din 30 mar. 2010
Relu Fenechiu György Frunda Maria Stavrositu Mihai Tudose
Relu Fenechiu
deputat PNL
membru
György Frunda
senator UDMR
membru
Maria Stavrositu
deputat
membru
din 30 mar. 2010
Mihai Tudose
deputat PSD
membru
Iosif Veniamin Blaga Petru Călian Traian Constantin Igaș Florin Iordache
Iosif Veniamin Blaga
deputat PD-L
supleant
Petru Călian
deputat PD-L
supleant
din 30 mar. 2010
Traian Constantin Igaș
senator PD-L
supleant
Florin Iordache
deputat PSD
supleant
din 30 mar. 2010
Atilla-Béla-László Kelemen Ioan Mang Tudor Panțîru Mihaela Stoica
Atilla-Béla-László Kelemen
deputat UDMR
supleant
Ioan Mang
senator PSD
supleant
Tudor Panțîru
deputat PSD
supleant
Mihaela Stoica
deputat PD-L
supleant
Ionuț-Marian Stroe
Ionuț-Marian Stroe
deputat PNL
supleant

Fosti membri

Petru Călian Adrian Năstase Nicolae Robu
Petru Călian
deputat PD-L
până în 30 mar. 2010
Adrian Năstase
deputat PSD
până în 20 iun. 2012
Nicolae Robu
senator PNL
până în 30 mar. 2010

Fosti membri supleanti

Carmen-Ileana Mihălcescu Ana Adriana Săftoiu Maria Stavrositu
Carmen-Ileana Mihălcescu
deputat PSD
până în 30 mar. 2010
Ana Adriana Săftoiu
deputat PNL
până în 1 feb. 2012
Maria Stavrositu
deputat
până în 30 mar. 2010

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 septembrie 2020, 9:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro