Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Stănișoară Mihai
din 14 iun. 2001
deputat PD 14.06.2001
2. Membri Belașcu Aron senator PRM
3.   Gheorghe Valeriu deputat PNL
4.   Moiș Văsălie deputat PRM
5.   Popescu Laurențiu Mircea senator PSD
6.   Severin Adrian deputat PSD
7.   Tokay Gheorghe deputat UDMR
8. Supleanți Gheorghiof Titu Nicolae deputat PNL
9.   Man Mircea deputat PD 14.06.2001
10.   Mitrea Manuela deputat PSD
11.   Stanciu Zisu deputat PSD
12.   Székely Ervin-Zoltan deputat UDMR
13.   Vasilescu Lia Olguța deputat PRM

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Dumitrescu Cristian-Sorin
până în 14 iun. 2001
deputat PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Dumitrescu Cristian-Sorin deputat PSD 14.06.2001

Fosti membri supleanti

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Ana Gheorghe deputat PSD 10.07.2004
2. Stănișoară Mihai deputat PD 14.06.2001

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 6:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro