Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. DenumireColegiul
uninominal
1.  Vainer Aurel 10 ian. 1932 ales la nivel national Mino.
2.  Rățoi Neculai 15 mar. 1939 24 IAȘI 5 PSD
3.  Kötő Iosif 8 aug. 1939 43 DIASPORA 4 UDMR
4.  Manolescu Oana 26 mai 1941 ales la nivel national Mino.
5.  Ignat Miron 24 aug. 1941 ales la nivel national Mino.
6.  Gabor Gheorghe 27 feb. 1942 8 BRAȘOV 1 PNL
7.  Boiangiu Victor 10 iun. 1942 19 GIURGIU 2 PD-L
8.  Zamfirescu Sorin Ștefan 23 sep. 1942 40 VÂLCEA 1 PD-L
9.  Antochi Gheorghe 21 noi. 1942 4 BACĂU 4 PSD
10.  Drăgulescu Iosif Ștefan 14 ian. 1943 37 TIMIȘ 2 PD-L
11.  Jipa Florina Ruxandra 3 iun. 1944 42 BUCUREȘTI 17 neafiliat
12.  Surpățeanu Mihai 1 aug. 1944 17 DOLJ 1 PD-L
13.  Buciuta Ștefan 23 oct. 1944 ales la nivel national Mino.
14.  Ana Gheorghe 22 mai 1945 16 DÂMBOVIȚA 2 PSD
15.  Morega Dan Ilie 12 ian. 1946 20 GORJ 1 neafiliat
16.  Berci Vasile 16 feb. 1946 26 MARAMUREȘ 7 PNL
17.  Brătianu Matei Radu 11 mar. 1946 14 CONSTANȚA 7 PSD
18.  Popa Florian 30 mar. 1946 42 BUCUREȘTI 7 PSD
19.  Mocanu Vasile 27 sep. 1946 24 IAȘI 4 PSD
20.  Georgescu Filip 14 noi. 1946 3 ARGEȘ 5 PSD
21.  Kerekes Károly 14 dec. 1947 28 MUREȘ 5 UDMR
22.  Toader Mircea-Nicu 23 ian. 1948 18 GALAȚI 2 PD-L
23.  Vlădoiu Aurel 27 ian. 1948 40 VÂLCEA 6 PSD
24.  Popeangă Vasile 5 mar. 1948 20 GORJ 5 PSD
25.  Câmpeanu Mariana 1 mai 1948 22 HUNEDOARA 3 PNL 22 dec. 2010
26.  Kelemen Atilla-Béla-László 4 mai 1948 28 MUREȘ 3 UDMR
27.  Antal István 23 iun. 1948 21 HARGHITA 3 UDMR
28.  Popov Dușan 28 iul. 1948 ales la nivel national Mino.
29.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 14 dec. 1948 3 ARGEȘ 7 PSD
30.  Damian Ioan 26 ian. 1949 12 CĂLĂRAȘI 2 PSD
31.  Cristea Victor 1 iul. 1949 39 VASLUI 1 PSD
32.  Tabără Valeriu 1 iul. 1949 37 TIMIȘ 6 PD-L
33.  Ghiță-Eftemie Stelian 28 iul. 1949 29 NEAMȚ 1 PD-L
34.  Munteanu Ioan 7 aug. 1949 29 NEAMȚ 5 PSD
35.  Stanciu Anghel 15 aug. 1949 24 IAȘI 6 PSD
36.  Stroe Radu 31 aug. 1949 42 BUCUREȘTI 1 PNL 1 feb. 2010
37.  Vasile Aurelia 16 noi. 1949 42 BUCUREȘTI 23 Prog.
38.  Gherasim Vasile 27 ian. 1950 4 BACĂU 7 PD-L
39.  Dascălu Constantin 23 mar. 1950 17 DOLJ 2 PD-L
40.  Hogea Gheorghe 13 apr. 1950 11 CARAȘ-SEVERIN 2 PNL
41.  Seremi Ștefan 3 iun. 1950 5 BIHOR 5 PD-L
42.  Gospodaru Gabriel-Dan 17 aug. 1950 35 SUCEAVA 10 PD-L
43.  Blaga Iosif Veniamin 25 aug. 1950 22 HUNEDOARA 2 PD-L
44.  Burnei Ion 4 sep. 1950 3 ARGEȘ 3 PSD
45.  Banu Mihai 10 sep. 1950 4 BACĂU 5 PD-L
46.  Covaci Dorel 20 sep. 1950 37 TIMIȘ 9 PSD
47.  Mircovici Niculae 1 oct. 1950 ales la nivel national Mino.
48.  Popescu Dan-Mircea 6 oct. 1950 23 IALOMIȚA 3 PSD
49.  Budurescu Daniel-Stamate 21 oct. 1950 42 BUCUREȘTI 2 PNL
50.  Bot Octavian 1 ian. 1951 5 BIHOR 9 PNL
51.  Stan Nicolae 31 ian. 1951 30 OLT 2 PSD
52.  Călin Ion 21 apr. 1951 17 DOLJ 10 PSD
53.  Boabeș Dumitru 7 mai 1951 12 CĂLĂRAȘI 5 PSD
54.  Nistor Laurențiu 29 iun. 1951 22 HUNEDOARA 1 PSD
55.  Panțîru Tudor 26 oct. 1951 43 DIASPORA 2 PSD
56.  Bădălan Eugen 30 dec. 1951 9 BRĂILA 2 PD-L
57.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 14 ian. 1952 25 ILFOV 4 PNL
58.  Dobre Victor Paul 11 feb. 1952 18 GALAȚI 1 PNL
59.  Buda Viorel-Vasile 29 iun. 1952 32 SATU-MARE 3 PNL
60.  Grosaru Mircea 30 iun. 1952 ales la nivel national Mino.
61.  Voicu Mădălin-Ștefan 10 iul. 1952 19 GIURGIU 1 PSD
62.  Știrbeț Cornel 11 sep. 1952 34 SIBIU 1 PD-L
63.  Calimente Mihăiță 22 sep. 1952 2 ARAD 4 PNL
64.  Țintean Ioan 22 dec. 1952 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 4 PNL
65.  Socaciu Victor 14 ian. 1953 28 MUREȘ 4 PSD
66.  Balcan Viorel 26 ian. 1953 9 BRĂILA 3 PNL
67.  Oltean Ioan 20 apr. 1953 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 3 PD-L
68.  Ibram Iusein 6 iul. 1953 ales la nivel national Mino.
69.  Seres Dénes 21 iul. 1953 33 SĂLAJ 2 UDMR
70.  Hrebenciuc Viorel 7 aug. 1953 4 BACĂU 9 PSD
71.  Bobeș Marin 15 aug. 1953 30 OLT 3 PSD
72.  Țaga Claudiu 11 sep. 1953 37 TIMIȘ 8 Prog.
73.  Bud Nicolae 4 dec. 1953 26 MARAMUREȘ 3 PD-L
74.  Ciocan Gheorghe 10 mar. 1954 32 SATU-MARE 1 PSD
75.  Pál Árpád 20 mar. 1954 21 HARGHITA 4 UDMR
76.  Borbély László 26 mar. 1954 28 MUREȘ 1 UDMR
77.  Bleotu Vasile 2 apr. 1954 40 VÂLCEA 4 PSD
78.  Ștefan Viorel 26 iul. 1954 18 GALAȚI 4 PSD
79.  Ardeleanu Sanda-Maria 10 aug. 1954 35 SUCEAVA 1 PD-L
80.  Croitoru Cătălin 11 sep. 1954 42 BUCUREȘTI 10 PSD
81.  Iordache Luminița 19 ian. 1955 24 IAȘI 1 Prog.
82.  Márton Árpád-Francisc 25 mar. 1955 15 COVASNA 2 UDMR
83.  Rădulescu Adrian 30 mar. 1955 29 NEAMȚ 6 PD-L 5 sep. 2011
84.  Dușa Mircea 1 apr. 1955 21 HARGHITA 5 PSD
85.  Farkas Anna-Lili 2 apr. 1955 8 BRAȘOV 6 UDMR
86.  Vîlcu Samoil 4 apr. 1955 40 VÂLCEA 2 PD-L
87.  Dumitrescu Cristian-Sorin 24 apr. 1955 41 VRANCEA 4 PSD
88.  Erdei Dolóczki István 1 mai 1955 32 SATU-MARE 5 UDMR
89.  Firczak Gheorghe 10 iun. 1955 ales la nivel national Mino.
90.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 2 aug. 1955 12 CĂLĂRAȘI 1 PNL
91.  Stragea Sorin Constantin 5 aug. 1955 37 TIMIȘ 7 PSD
92.  Stan Ion 13 aug. 1955 16 DÂMBOVIȚA 3 PSD
93.  Dumitru Ion 15 aug. 1955 16 DÂMBOVIȚA 6 PSD
94.  Itu Cornel 17 oct. 1955 13 CLUJ 6 PSD
95.  Stroe Mihai 12 noi. 1955 38 TULCEA 2 PD-L
96.  Oprișcan Mihai Doru 13 noi. 1955 28 MUREȘ 2 PD-L
97.  Niță Constantin 27 noi. 1955 8 BRAȘOV 2 PSD
98.  Stan Ioan 3 mar. 1956 35 SUCEAVA 5 PSD
99.  Irimescu Mircea 19 apr. 1956 35 SUCEAVA 6 PNL
100.  Nicolicea Eugen 6 iun. 1956 27 MEHEDINȚI 4 Prog.
101.  Petrescu Petre 29 iun. 1956 17 DOLJ 5 PSD
102.  Drăghici Sonia-Maria 25 iul. 1956 5 BIHOR 7 PSD
103.  Nosa Iuliu 25 sep. 1956 33 SĂLAJ 3 PSD
104.  Nițu Adrian Henorel 2 noi. 1956 2 ARAD 3 PD-L
105.  Zătreanu Dan-Radu 2 noi. 1956 42 BUCUREȘTI 14 PD-L
106.  Alecu Valeriu 19 mar. 1957 10 BUZĂU 4 PD-L
107.  Petö Csilla-Mária 30 apr. 1957 5 BIHOR 8 UDMR
108.  Nassar Rodica 25 iun. 1957 42 BUCUREȘTI 6 PSD
109.  Iorguș Zanfir 16 noi. 1957 14 CONSTANȚA 5 PD-L
110.  Mocioalcă Ion 1 ian. 1958 11 CARAȘ-SEVERIN 5 PSD
111.  Uricec Eugen Constantin 10 mai 1958 35 SUCEAVA 3 PSD
112.  Lubanovici Mircea 20 iul. 1958 43 DIASPORA 3 PD-L
113.  Roșca Lucreția 27 aug. 1958 18 GALAȚI 7 PSD
114.  Canacheu Costică 15 oct. 1958 42 BUCUREȘTI 4 PD-L
115.  Nica Nicolae-Ciprian 26 oct. 1958 41 VRANCEA 6 PSD
116.  Bejinariu Eugen 28 ian. 1959 35 SUCEAVA 8 PSD
117.  Iacob Strugaru Stelică 7 mar. 1959 7 BOTOȘANI 4 PD-L
118.  Gliga Vasile Ghiorghe 3 apr. 1959 28 MUREȘ 8 PSD
119.  Olar Corneliu 18 apr. 1959 1 ALBA 5 PD-L
120.  Pambuccian Varujan 25 apr. 1959 ales la nivel national Mino.
121.  Preda Cezar-Florin 27 apr. 1959 10 BUZĂU 7 PD-L
122.  Barna Maria Eugenia 3 iun. 1959 37 TIMIȘ 4 Prog.
123.  Pâslaru Florin-Costin 5 sep. 1959 18 GALAȚI 6 PSD
124.  Ialomițianu Gheorghe 14 sep. 1959 8 BRAȘOV 8 PD-L
125.  Potor Călin 12 noi. 1959 1 ALBA 1 PNL
126.  Rebenciuc Neculai 2 dec. 1959 7 BOTOȘANI 1 PD-L
127.  Stroian Toader 25 dec. 1959 28 MUREȘ 6 PD-L
128.  Tabugan Ion 1 apr. 1960 11 CARAȘ-SEVERIN 3 Prog.
129.  Almăjanu Marin 30 iun. 1960 36 TELEORMAN 6 PNL
130.  Nica Dan 2 iul. 1960 18 GALAȚI 5 PSD
131.  Marin Mircea 4 iul. 1960 25 ILFOV 2 PD-L
132.  Cărare Viorel 4 aug. 1960 39 VASLUI 5 neafiliat
133.  Popa Octavian-Marius 4 aug. 1960 38 TULCEA 3 PNL
134.  Chircu Doinița-Mariana 13 aug. 1960 27 MEHEDINȚI 2 PD-L
135.  Iancu Iulian 6 oct. 1960 4 BACĂU 8 PSD
136.  Holdiș Ioan 26 oct. 1960 32 SATU-MARE 2 PD-L
137.  Săniuță Marian-Florian 29 oct. 1960 31 PRAHOVA 4 neafiliat
138.  Iordache Florin 14 dec. 1960 30 OLT 5 PSD
139.  Oprea Gabriel 1 ian. 1961 25 ILFOV 1 Prog.
140.  Anghel Florin Serghei 28 ian. 1961 31 PRAHOVA 2 PD-L
141.  Bostan Emil 1 apr. 1961 29 NEAMȚ 8 Prog.
142.  Vladu Iulian 1 apr. 1961 16 DÂMBOVIȚA 8 PD-L
143.  Chirilă Constantin 30 apr. 1961 14 CONSTANȚA 4 PD-L
144.  Béres Ștefan Vasile 8 mai 1961 26 MARAMUREȘ 6 UDMR
145.  Buta Sorin Gheorghe 28 sep. 1961 3 ARGEȘ 1 PD-L
146.  Tîlvăr Angel 11 feb. 1962 41 VRANCEA 2 PSD
147.  Grama Horia 28 feb. 1962 15 COVASNA 4 PSD
148.  Cazan Mircea-Vasile 1 iun. 1962 34 SIBIU 6 PNL
149.  Pardău Dumitru 19 iun. 1962 35 SUCEAVA 9 PNL
150.  Palașcă Viorel 24 aug. 1962 27 MEHEDINȚI 3 PNL
151.  Atanasiu Teodor 23 sep. 1962 1 ALBA 3 PNL
152.  Ghiță Cornel 16 oct. 1962 27 MEHEDINȚI 1 PD-L
153.  Lupu Mihai 26 oct. 1962 14 CONSTANȚA 2 PNL
154.  Derzsi Ákos 2 noi. 1962 5 BIHOR 1 UDMR
155.  Dragomir Gheorghe 12 ian. 1963 14 CONSTANȚA 1 PNL
156.  Lup Silvestru Mircea 4 feb. 1963 34 SIBIU 5 PSD
157.  Chiriță Dumitru 7 apr. 1963 42 BUCUREȘTI 21 PSD
158.  Varga Attila 21 apr. 1963 32 SATU-MARE 4 UDMR
159.  Orban Ludovic 25 mai 1963 42 BUCUREȘTI 3 PNL
160.  Săpunaru Nini 2 iun. 1963 41 VRANCEA 3 PNL
161.  Vreme Valerian 13 iul. 1963 4 BACĂU 6 PD-L
162.  Leșe Doru Brașoan 26 aug. 1963 26 MARAMUREȘ 4 PNL
163.  Cristian Horia 31 aug. 1963 37 TIMIȘ 1 PNL
164.  Zoicaș Gheorghe 31 aug. 1963 26 MARAMUREȘ 1 PNL
165.  Mitrea Manuela 28 noi. 1963 14 CONSTANȚA 8 PSD
166.  Prigoană Vasile-Silviu 22 dec. 1963 42 BUCUREȘTI 15 neafiliat
167.  Gheorghe Tinel 22 ian. 1964 23 IALOMIȚA 4 PD-L
168.  Göndör Marius-Sorin 21 mar. 1964 2 ARAD 6 PD-L
169.  Horj Pavel 28 mar. 1964 26 MARAMUREȘ 5 PNL
170.  Dumitru Georgică 31 mar. 1964 16 DÂMBOVIȚA 5 PNL
171.  Neacșu Marian 27 mai 1964 23 IALOMIȚA 2 PSD
172.  Popescu Adrian 14 aug. 1964 4 BACĂU 2 PD-L
173.  Rogin Marius 16 aug. 1964 29 NEAMȚ 7 PD-L
174.  Ciobanu Gheorghe 22 sep. 1964 37 TIMIȘ 10 PSD
175.  Negruț Clement 7 noi. 1964 1 ALBA 2 PD-L
176.  Păun Nicolae 9 noi. 1964 ales la nivel national Mino.
177.  Holban Titi 10 noi. 1964 10 BUZĂU 3 PNL
178.  Giurgiu Mircia 16 dec. 1964 13 CLUJ 1 PSD
179.  Plăiașu Gabriel 12 mai 1965 16 DÂMBOVIȚA 1 PNL
180.  Spînu Teodor-Marius 17 iun. 1965 24 IAȘI 10 PD-L
181.  Postolachi Florin 25 iun. 1965 8 BRAȘOV 7 PD-L
182.  Fenechiu Relu 3 iul. 1965 24 IAȘI 2 PNL
183.  Florea Damian 12 iul. 1965 42 BUCUREȘTI 26 PNL
184.  Steriu Valeriu-Andrei 24 sep. 1965 30 OLT 4 Prog.
185.  Mazilu Constantin 30 ian. 1966 40 VÂLCEA 3 Prog.
186.  Pandele Sorin Andi 22 feb. 1966 3 ARGEȘ 4 PD-L
187.  Drăghici Mircea-Gheorghe 8 apr. 1966 3 ARGEȘ 2 PSD
188.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 24 iun. 1966 31 PRAHOVA 3 PNL
189.  Ganț Ovidiu Victor 18 aug. 1966 ales la nivel national Mino.
190.  Buican Cristian 16 sep. 1966 40 VÂLCEA 5 PNL
191.  Vișan Gelu 10 noi. 1966 17 DOLJ 8 PD-L
192.  Balan Ioan 22 ian. 1967 35 SUCEAVA 2 PD-L
193.  Varga Lucia-Ana 3 feb. 1967 5 BIHOR 3 PNL
194.  Tudose Mihai 6 mar. 1967 9 BRĂILA 4 PSD
195.  Barbu Sulfina 9 mar. 1967 42 BUCUREȘTI 11 PD-L
196.  Botiș Ioan-Nelu 1 mai 1967 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 1 PD-L
197.  Bordeianu Dan 9 mai 1967 39 VASLUI 2 PNL
198.  Novac Cornelia Brîndușa 13 iun. 1967 42 BUCUREȘTI 8 PD-L
199.  Stoica Mihaela 6 iul. 1967 29 NEAMȚ 2 PD-L
200.  Bădulescu Adrian 11 iul. 1967 36 TELEORMAN 3 PD-L
201.  Chițoiu Daniel 11 iul. 1967 19 GIURGIU 4 PNL
202.  Cionca-Arghir Iustin-Marinel 12 aug. 1967 2 ARAD 7 PD-L
203.  Avram Marian 14 aug. 1967 38 TULCEA 1 neafiliat
204.  Zgonea Valeriu Ștefan 3 sep. 1967 17 DOLJ 9 PSD
205.  Burlacu Cristian-Ion 7 oct. 1967 31 PRAHOVA 1 PD-L
206.  Kelemen Hunor 18 oct. 1967 21 HARGHITA 2 UDMR
207.  Movilă Petru 26 oct. 1967 24 IAȘI 3 PD-L
208.  Zisopol Dragoș Gabriel 12 noi. 1967 ales la nivel national Mino.
209.  Liga Dănuț 4 dec. 1967 42 BUCUREȘTI 28 PD-L
210.  Tătaru Florin-Cristian 5 dec. 1967 26 MARAMUREȘ 6 PSD 5 sep. 2011
211.  Amet Aledin 25 dec. 1967 ales la nivel national Mino.
212.  Fuia Stelian 1 ian. 1968 12 CĂLĂRAȘI 4 PD-L
213.  Burcău Doina 8 mar. 1968 42 BUCUREȘTI 18 PSD
214.  Ionescu George 31 mar. 1968 31 PRAHOVA 9 PD-L
215.  Călian Petru 17 mai 1968 13 CLUJ 3 PD-L
216.  Gerea Andrei Dominic 8 sep. 1968 3 ARGEȘ 8 PNL
217.  Voicu Mihai Alexandru 16 sep. 1968 17 DOLJ 7 PNL
218.  Ciucă Liviu-Bogdan 13 oct. 1968 18 GALAȚI 8 PNL
219.  Ciuhodaru Tudor 16 ian. 1969 24 IAȘI 8 Prog.
220.  Păduraru Nicușor 9 apr. 1969 24 IAȘI 12 PD-L
221.  Rizea Cristian 12 apr. 1969 9 BRĂILA 5 PSD
222.  Ghiveciu Marian 15 apr. 1969 10 BUZĂU 5 PSD
223.  Oajdea Daniel Vasile 11 iun. 1969 24 IAȘI 9 neafiliat
224.  Voinescu-Cotoi Sever 19 iun. 1969 31 PRAHOVA 10 PD-L
225.  Păsat Dan 21 iun. 1969 19 GIURGIU 3 PD-L
226.  Țurea Răzvan 2 iul. 1969 31 PRAHOVA 6 Prog.
227.  Geantă Florian Daniel 24 aug. 1969 42 BUCUREȘTI 24 PD-L
228.  Buda Daniel 11 ian. 1970 13 CLUJ 2 PD-L
229.  Rusu Valentin 4 mar. 1970 11 CARAȘ-SEVERIN 4 PNL
230.  Șandru Mihaela Ioana 15 mar. 1970 25 ILFOV 3 PD-L
231.  Florescu Adrian 2 apr. 1970 36 TELEORMAN 4 PD-L
232.  Mihălcescu Carmen-Ileana 14 mai 1970 10 BUZĂU 6 PSD
233.  Roman Ioan Sorin 3 iul. 1970 5 BIHOR 6 PSD
234.  Motreanu Dan-Ștefan 11 sep. 1970 12 CĂLĂRAȘI 3 PNL
235.  Coclici Radu Eugeniu 26 sep. 1970 1 ALBA 4 PSD
236.  Militaru Constantin Severus 17 noi. 1970 20 GORJ 4 PD-L
237.  Axenie Carmen 18 feb. 1971 18 GALAȚI 3 PD-L
238.  Petrescu Cristian 31 mar. 1971 42 BUCUREȘTI 12 PD-L
239.  Vlase Petru Gabriel 3 apr. 1971 4 BACĂU 10 PSD
240.  Știrbu Gigel-Sorinel 12 sep. 1971 30 OLT 6 PNL
241.  Longher Ghervazen 3 ian. 1972 ales la nivel national Mino.
242.  Roman Gheorghe 6 feb. 1972 34 SIBIU 3 PSD
243.  Brînză William Gabriel 3 mar. 1972 43 DIASPORA 1 PD-L
244.  Cantaragiu Bogdan 14 mar. 1972 16 DÂMBOVIȚA 7 PD-L
245.  Palăr Ionel 16 aug. 1972 4 BACĂU 3 PNL
246.  Ponta Victor-Viorel 20 sep. 1972 20 GORJ 6 PSD
247.  Dobre Cristina Elena 1 noi. 1972 24 IAȘI 11 PD-L
248.  Marian Dan Mihai 29 noi. 1972 39 VASLUI 6 PD-L
249.  Edler András György 10 dec. 1972 15 COVASNA 1 UDMR
250.  Boureanu Cristian Alexandru 15 dec. 1972 3 ARGEȘ 9 PD-L
251.  Popoviciu Alin Augustin Florin 23 ian. 1973 37 TIMIȘ 5 PD-L
252.  Donțu Mihai-Aurel 12 mar. 1973 8 BRAȘOV 3 PNL
253.  Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu 26 mai 1973 7 BOTOȘANI 6 PSD
254.  Paleologu Theodor 15 iul. 1973 42 BUCUREȘTI 9 PD-L
255.  Stavrositu Maria 22 oct. 1973 14 CONSTANȚA 10 neafiliat
256.  Scutaru Adrian George 24 oct. 1973 10 BUZĂU 1 PNL
257.  Taloș Gheorghe-Mirel 3 dec. 1973 33 SĂLAJ 4 PNL
258.  Martin Eduard-Stelian 13 dec. 1973 14 CONSTANȚA 6 PSD
259.  Chisăliță Ioan Narcis 14 dec. 1973 11 CARAȘ-SEVERIN 1 PSD
260.  Udrea Elena Gabriela 26 dec. 1973 42 BUCUREȘTI 25 PD-L
261.  Máté András-Levente 26 ian. 1974 13 CLUJ 10 UDMR
262.  Dugulescu Marius Cristinel 22 mai 1974 37 TIMIȘ 3 neafiliat
263.  Andronache Gabriel 22 sep. 1974 8 BRAȘOV 5 PD-L
264.  Tița-Nicolescu Gabriel 23 oct. 1974 8 BRAȘOV 4 PD-L
265.  Bode Lucian Nicolae 27 oct. 1974 33 SĂLAJ 1 PD-L
266.  Neculai Marius 24 feb. 1975 29 NEAMȚ 4 neafiliat
267.  Popescu Cosmin Mihai 22 mai 1975 20 GORJ 3 PD-L
268.  Pop Georgian 13 iun. 1975 42 BUCUREȘTI 5 PSD
269.  Dolineaschi Andrei 21 iun. 1975 7 BOTOȘANI 2 PSD
270.  Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana 11 aug. 1975 42 BUCUREȘTI 20 neafiliat
271.  Boghicevici Claudia 11 oct. 1975 2 ARAD 2 PD-L
272.  Manda Iulian Claudiu 20 dec. 1975 17 DOLJ 6 PSD
273.  Anastase Roberta Alma 27 mar. 1976 31 PRAHOVA 11 PD-L
274.  Turcan Raluca 2 apr. 1976 34 SIBIU 2 PD-L
275.  Riviș-Tipei Lucian 3 mai 1976 2 ARAD 1 PD-L
276.  Vasilică Radu Costin 2 iun. 1976 3 ARGEȘ 6 PSD
277.  Merka Adrian-Miroslav 6 iun. 1976 ales la nivel national Mino.
278.  Chiuariu Tudor-Alexandru 13 iul. 1976 4 BACĂU 1 PNL
279.  Olosz Gergely 30 sep. 1976 15 COVASNA 3 UDMR
280.  Pirpiliu Ștefan Daniel 21 mar. 1977 42 BUCUREȘTI 13 neafiliat
281.  Gurzău Adrian 20 apr. 1977 13 CLUJ 4 PD-L
282.  Korodi Attila 23 iun. 1977 21 HARGHITA 1 UDMR
283.  Iacob Ridzi Monica Maria 30 iun. 1977 22 HUNEDOARA 5 neafiliat
284.  Țîmpău Radu Bogdan 28 iul. 1977 22 HUNEDOARA 6 PNL
285.  Solomon Adrian 20 sep. 1977 39 VASLUI 4 PSD
286.  Farago Petru 6 noi. 1977 2 ARAD 7 UDMR
287.  Tușa Adriana Diana 22 iun. 1978 9 BRĂILA 1 PNL
288.  Mustea-Șerban Răzvan 8 sep. 1978 41 VRANCEA 1 PD-L
289.  Gorghiu Alina-Ștefania 16 sep. 1978 42 BUCUREȘTI 22 PNL
290.  Jolța Nicolae 20 dec. 1978 5 BIHOR 4 PD-L
291.  Bănicioiu Nicolae 26 mar. 1979 36 TELEORMAN 2 PSD
292.  Luca Ciprian-Florin 28 mar. 1979 2 ARAD 5 PSD
293.  Pocora Cristina-Ancuța 5 apr. 1979 23 IALOMIȚA 1 PNL
294.  Gust Băloșin Florentin 15 apr. 1979 17 DOLJ 4 PSD
295.  Apostolache Mihai Cristian 14 iun. 1979 31 PRAHOVA 5 PD-L
296.  Stroe Ionuț-Marian 23 sep. 1979 17 DOLJ 3 PNL
297.  Resmeriță Cornel-Cristian 26 ian. 1980 22 HUNEDOARA 4 PSD
298.  Sava Andrei-Valentin 27 mar. 1981 31 PRAHOVA 12 PSD
299.  Dumitrică George Ionuț 1 aug. 1981 36 TELEORMAN 5 PNL
300.  Bărbulescu Daniel-Ionuț 17 aug. 1981 30 OLT 1 PSD
301.  Dumitrache Ileana Cristina 1 dec. 1982 14 CONSTANȚA 3 PSD
302.  Mocanu Adrian 12 mai 1983 10 BUZĂU 2 PSD

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 21:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro