Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Parlamentul României > Comisii > UNESCO Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gigel-Sorinel Știrbu Știrbu Gigel-Sorinel
președinte din 26 iun. 2012
deputat PNL  
2. Vicepreședinți Carmen Axenie Axenie Carmen
vicepreședinte din 26 iun. 2012
deputat PD-L  
3. Secretari Mădălin-Ștefan Voicu Voicu Mădălin-Ștefan deputat PSD  
4. Membri Aledin Amet Amet Aledin deputat Mino.  
5.   Petru Bașa Bașa Petru senator PD-L  
6.   Daniel-Ionuț Bărbulescu Bărbulescu Daniel-Ionuț deputat PSD  
7.   Ion Burnei Burnei Ion deputat PSD  
8.   Avram Crăciun Crăciun Avram senator Prog. 31.05.2011
9.   Mircea Diaconu Diaconu Mircea senator PNL  
10.   Nicolae Dobra Dobra Nicolae senator Prog.  
11.   Andrei Dolineaschi Dolineaschi Andrei deputat PSD  
12.   Anna-Lili Farkas Farkas Anna-Lili deputat UDMR  
13.   Radu Alexandru Feldman Feldman Radu Alexandru senator PD-L  
14.   Mircia Giurgiu Giurgiu Mircia deputat PSD  
15.   Ciprian-Florin Luca Luca Ciprian-Florin deputat PSD  
16.   Vasile Cosmin Nicula Nicula Vasile Cosmin senator PSD  
17.   Ionel Palăr Palăr Ionel deputat PNL 26.06.2012
18.   Octavian-Marius Popa Popa Octavian-Marius deputat PNL  
19.   Victor Socaciu Socaciu Victor deputat PSD  
20.   Mihai Surpățeanu Surpățeanu Mihai deputat PD-L  
21.   Dan-Radu Zătreanu Zătreanu Dan-Radu deputat PD-L 12.06.2012

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Horea-Dorin Uioreanu Uioreanu Horea-Dorin deputat PNL 26.06.2012
2. Vicepreședinți Andrei-Valentin Sava Sava Andrei-Valentin deputat PSD 12.06.2012

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Cristian Mihai Adomniței Adomniței Cristian Mihai deputat PNL 30.03.2010 27.06.2012
2. Cristina Elena Dobre Dobre Cristina Elena deputat PD-L   30.03.2010
3. Nicolae Dănuț Prunea Prunea Nicolae Dănuț senator PSD   31.05.2011
4. Andrei-Valentin Sava Sava Andrei-Valentin deputat PSD   12.06.2012
5. Horea-Dorin Uioreanu Uioreanu Horea-Dorin deputat PNL   26.06.2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 septembrie 2020, 2:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro