Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Senatul > Comisii > Politică Externă Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Membri Călueanu Dumitru OCL  
2.   Coja Ion PDAR  
3.   Dumitrescu Cristian-Sorin FSN/PD  
4.   Glodean Voicu Valentin PNȚCD 23.11.1995
5.   Markó Béla UDMR  
6.   Mocanu Dumitru FDSN/PDSR 18.11.1993
7.   Mocioi Ion PN  
8.   Moțiu Adrian Ovidiu PUNR 02.03.1993
9.   Nicolaescu Sergiu-Florin FDSN/PDSR 18.11.1993
10.   Pop Ioan Constantin FDSN/PDSR 18.11.1993
11.   Popescu Ovidiu-Corneliu FSN/PD  
12.   Rădulescu-Botică Florin FDSN/PDSR 18.11.1993
13.   Velicu Florin PDAR  
14.   Vladislav Tiberiu PNȚCD  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ardelean Teodor PUNR   02.03.1993
2. Dudiță Florea FDSN/PDSR   10.06.1993
3. Gabrielescu Valentin Corneliu PNȚCD 18.11.1993 23.11.1995
4. Ion Vasile FDSN/PDSR   28.09.1993
5. Policrat René-Radu OCL   25.02.1993

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 septembrie 2020, 16:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro