You are here: Home page > Parliamentary bodies 1992-1996 > Senate > Committees > Agricultura Printable version
1992-1996

Position Senator Parliamentary
group
Member since
1. Chairperson Otiman Păun-Ion PAC  
2. Members Apostolache Victor FDSN/PDSR 18.11.1993
3.   Cătuneanu Gheorghe PNȚCD  
4.   Ceontea Radu non-attached  
5.   Csapó Iosif UDMR  
6.   Mancia Mircea PUNR  
7.   Neagu Victor PDAR  
8.   Petrescu Mihai FDSN/PDSR  
9.   Predilă Marin FDSN/PDSR  
10.   Sârbu Adrian PNȚCD  
11.   Scurtu Emil PDAR  
12.   Stoicescu Victor non-attached  

Former members of the committee
Senator Parliamentary
group
Member of the committee
since until
1. Diaconu Alexandru FSN/PD   07.02.1996
2. Morlova Florea FSN/PD 04.03.1996 09.09.1996
3. Stan Dragomir FDSN/PDSR   09.09.1993

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 7 august 2020, 5:01
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro