Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel
președinte din 13 feb. 2018
PSD  
2. Vicepreședinți Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma PNL  
3.   Erika Benkő Benkő Erika UDMR  
4.   Ștefan Mușoiu Mușoiu Ștefan
vicepreședinte din 20 mar. 2018
PSD  
5. Secretari Romeo Florin Nicoară Nicoară Romeo Florin PNL  
6.   Radu Costin Vasilică Vasilică Radu Costin PSD  
7. Membri Ilie Dan Barna Barna Ilie Dan USR  
8.   Dănuț Bica Bica Dănuț PNL  
9.   Ana Birchall Birchall Ana Neafiliați  
10.   Simona Bucura-Oprescu Bucura-Oprescu Simona PSD  
11.   Iulian Bulai Bulai Iulian USR 11.09.2019
12.   Ion-Marcel Ciolacu Ciolacu Ion-Marcel PSD  
13.   Andrei Dominic Gerea Gerea Andrei Dominic PSD  
14.   Giureci-Slobodan Ghera Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
15.   Vasile Gudu Gudu Vasile PNL  
16.   Petre-Florin Manole Manole Petre-Florin PSD 13.06.2018
17.   Mara Mareș Mareș Mara PNL 12.12.2018
18.   Roxana Mînzatu Mînzatu Roxana PSD 28.02.2017
19.   Costin-Sebastian Moise Moise Costin-Sebastian PMP 11.09.2019
20.   Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PRO Europa 04.09.2019
21.   Mihai Valentin Popa Popa Mihai Valentin PRO Europa 20.03.2019
22.   Cristina-Mădălina Prună Prună Cristina-Mădălina USR  
23.   Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 04.09.2019
24.   Adriana Diana Tușa Tușa Adriana Diana PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Rovana Plumb Plumb Rovana PSD 24.10.2017 29.01.2018
2.   Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PRO Europa   05.09.2017
3. Vicepreședinți Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD   28.02.2017
4.   Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD 08.03.2017 13.02.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Nicolae Bănicioiu Bănicioiu Nicolae PRO Europa   13.06.2018
2. Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD   28.02.2017
3. Cristian Ghinea Ghinea Cristian USR 07.11.2017 14.06.2019
4. Rovana Plumb Plumb Rovana PSD 24.10.2017 19.06.2019
5. Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PRO Europa   13.06.2018
6. Eugen Tomac Tomac Eugen PMP   20.06.2019
7. Dan Vîlceanu Vîlceanu Dan PNL   12.12.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 iulie 2020, 12:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro