Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Industrii Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bende Sándor UDMR  
2. Vicepreședinți Mang Ioan PSD  
3.   Prună Cristina-Mădălina USR  
4.   Roșca Mircea PNL  
5.   Toma Ilie PSD  
6. Secretari Neagu Denisa-Elena
secretar din 27 iun. 2022
USR  
7.   Trif Bogdan Gheorghe PSD  
8. Membri Alexe Florin-Alexandru PNL  
9.   Băltărețu Viorel USR  
10.   Cătăuță Ana-Maria PSD  
11.   Manta Claudiu PSD  
12.   Mărculescu Dumitru PNL  
13.   Miruță Radu-Dinel USR 24.02.2021
14.   Mitrea Dumitrina AUR 13.04.2022
15.   Miuțescu Gheorghe Adrian Neafiliați  
16.   Özmen Oana-Marciana PNL  
17.   Popa Radu Mihai PSD  
18.   Popescu Virgil-Daniel PNL  
19.   Popescu Vlad-Piedone PSD  
20.   Predescu Ana-Loredana PSD  
21.   Pușcașu Lucian-Florin AUR 01.02.2021
22.   Sas Lóránt-Zoltan Neafiliați  
23.   Stoica Elena PSD  
24.   Tuță George-Cristian PNL 15.12.2021

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Özmen Oana-Marciana PNL 27.06.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Aelenei Dănuț Neafiliați 01.02.2021 05.04.2022
2. Plăiașu Gabriel Neafiliați   07.12.2021
3. Ștefan Ion Neafiliați   07.12.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 7 octombrie 2022, 3:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro