Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > Statut Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela
președinte din 30 iun. 2020
deputat PSD 30.06.2020
2. Vicepreședinți Săftoiu Ana Adriana
vicepreședinte din 7 mar. 2017
deputat PNL  
3. Secretari Márton Árpád-Francisc
secretar din 7 mar. 2017
deputat UDMR  
4. Membri Andronache Gabriel deputat PNL  
5.   Baciu Gheorghe senator Neafiliați  
6.   Călin Ion deputat PSD  
7.   Duruș Vlad-Emanuel deputat USR  
8.   Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati  
9.   Iordache Florin deputat PSD  
10.   Iriza Scarlat senator PSD  
11.   Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Mocioalcă Ion deputat PRO Europa 13.09.2017 13.02.2019
2.   Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD 14.02.2019 30.06.2020
3.   Șimon Gheorghe deputat PSD 07.03.2017 13.09.2017

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa 13.09.2017 13.02.2019
2. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD 14.02.2019 30.06.2020
3. Șimon Gheorghe deputat PSD   13.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 9 iulie 2020, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro