Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > DGPA Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Salan Viorel
președinte din 7 feb. 2018
senator PSD 07.02.2018
2. Vicepreședinți Trăilă Cristina
vicepreședinte din 4 oct. 2017
deputat PNL  
3. Secretari Surgent Marius-Gheorghe
secretar din 4 oct. 2017
deputat PNL  
4. Membri Andronache Gabriel deputat PNL  
5.   Bălănescu Alexandru deputat PRO România  
6.   Dunava Costel Neculai deputat PSD  
7.   Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL  
8.   Goțiu Remus Mihai senator USR  
9.   Pavel Marian senator PSD  
10.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD  
11.   Popa Mihai Valentin deputat PRO România  
12.   Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP  
13.   Turos Lóránd senator UDMR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Nicolae Șerban senator PSD 04.10.2017 07.02.2018

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD  
2. Nicolae Șerban senator PSD 07.02.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 14:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro