You are here: Home page > Parliamentary bodies 2004-2008 > Parliament of Romania > Committees > Controlul SRI Printable version
2004-2008

Position Member of the Parliament Parliamentary
group
Member since
1. Chairperson Stroe Radu senator PNL  
2. Vice-Chairpersons Verestóy Attila senator UDMR  
3. Secretaries Stan Ion deputy PSD  
4. Members Cozmâncă Octav senator PSD  
5.   Faina Constantin deputy PNL  
6.   Oprea Gabriel deputy PSD  
7.   Stănescu Cristian deputy PRM 05.12.2007
8.   Taloș Gheorghe-Mirel deputy PNL 19.03.2008
9.   Vraciu Jan senator PD-L 14.10.2008

Former members of the committee
Member of the Parliament Parliamentary
group
Member of the committee
since until
1. Codîrlă Liviu deputy PD-L 09.03.2005 05.12.2007
2. Eserghep Gelil deputy PC   09.03.2005
3. Gheorghiof Titu Nicolae deputy PNL   19.03.2008
4. Rădulescu Cristache senator PD-L   30.06.2008

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 11 august 2020, 7:46
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro