Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Senatul > Comisii > Abuzuri Versiunea pentru printare
2000-2004

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Valentin Dinescu Dinescu Valentin
președinte din 27 oct. 2004
PRM  
2. Vicepreședinți Ion Honcescu Honcescu Ion PSD  
3. Secretari Ioan Cristolovean Cristolovean Ioan
secretar din 24 iun. 2004
neafiliat  
4. Membri Ionel Alexandru Alexandru Ionel PRM 04.02.2002
5.   Șerban Alexandru Brădișteanu Brădișteanu Șerban Alexandru PSD 29.06.2004
6.   Vasile Duță Duță Vasile neafiliat 06.09.2001
7.   Nicolae-Marian Iorga Iorga Nicolae-Marian PRM  
8.   Mircea Teodor Iustian Iustian Mircea Teodor PNL 22.09.2003
9.   Iuliu Păcurariu Păcurariu Iuliu PD 06.09.2001
10.   Nicolae Rovinaru Rovinaru Nicolae PSD 14.10.2004
11.   Károly Ferenc Szabó Szabó Károly Ferenc UDMR 12.01.2001

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Nicolae-Marian Iorga Iorga Nicolae-Marian PRM 27.10.2004

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Constantin Alexa Alexa Constantin PSD 08.03.2004 22.03.2004
2. Liviu-Doru Bindea Bindea Liviu-Doru neafiliat   06.09.2001
3. Buraga Ioan PSD 29.06.2004 13.09.2004
4. Avram Crăciun Crăciun Avram PSD   06.09.2001
5. Gheorghe Hoha Hoha Gheorghe PSD 07.04.2003 08.03.2004
6. Liviu Maior Maior Liviu PSD   24.03.2003
7. Ion Marcu Marcu Ion PRM   04.02.2002
8. Norica Nicolai Nicolai Norica PNL   22.09.2003
9. Emilian Prichici Prichici Emilian PSD   24.05.2004
10. Attila Verestóy Verestóy Attila UDMR   07.01.2001

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 septembrie 2020, 17:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro