Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Senatul > Comisii > Abuzuri Versiunea pentru printare
2000-2004

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dinescu Valentin
președinte din 27 oct. 2004
PRM  
2. Vicepreședinți Honcescu Ion PSD  
3. Secretari Cristolovean Ioan
secretar din 24 iun. 2004
neafiliat  
4. Membri Alexandru Ionel PRM 04.02.2002
5.   Brădișteanu Șerban Alexandru PSD 29.06.2004
6.   Duță Vasile neafiliat 06.09.2001
7.   Iorga Nicolae-Marian PRM  
8.   Iustian Mircea Teodor PNL 22.09.2003
9.   Păcurariu Iuliu PD 06.09.2001
10.   Rovinaru Nicolae PSD 14.10.2004
11.   Szabó Károly Ferenc UDMR 12.01.2001

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Iorga Nicolae-Marian PRM 27.10.2004

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Alexa Constantin PSD 08.03.2004 22.03.2004
2. Bindea Liviu-Doru neafiliat   06.09.2001
3. Buraga Ioan PSD 29.06.2004 13.09.2004
4. Crăciun Avram PSD   06.09.2001
5. Hoha Gheorghe PSD 07.04.2003 08.03.2004
6. Maior Liviu PSD   24.03.2003
7. Marcu Ion PRM   04.02.2002
8. Nicolai Norica PNL   22.09.2003
9. Prichici Emilian PSD   24.05.2004
10. Verestóy Attila UDMR   07.01.2001

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 august 2020, 1:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro