Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Apărare Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion
președinte din 4 sep. 2019
PRO Europa 04.09.2019
2. Vicepreședinți Radu Babuș Babuș Radu
vicepreședinte din 12 iun. 2019
PSD 06.02.2019
3.   Ovidiu Alexandru Raețchi Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
4.   Bogdan-Ionel Rodeanu Rodeanu Bogdan-Ionel USR  
5. Secretari Dumitru Lupescu Lupescu Dumitru
secretar din 5 sep. 2017
USR  
6.   Mitică-Marius Mărgărit Mărgărit Mitică-Marius
secretar din 6 feb. 2019
PSD 01.02.2017
7. Membri Alexandru-Ioan Andrei Andrei Alexandru-Ioan PNL 04.09.2019
8.   Norbert Apjok Apjok Norbert UDMR  
9.   Eugen Bejinariu Bejinariu Eugen PSD  
10.   Vlad Bontea Bontea Vlad PSD 06.02.2018
11.   Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
12.   Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL  
13.   Victor Paul Dobre Dobre Victor Paul PNL  
14.   Nicolae Georgescu Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019
15.   Neculai Iftimie Iftimie Neculai Neafiliați  
16.   Daniel Olteanu Olteanu Daniel ALDE  
17.   Georgian Pop Pop Georgian PRO Europa 04.09.2019
18.   Răzvan Sorin Prișcă Prișcă Răzvan Sorin PNL 21.02.2017
19.   Cornel-Mircea Sămărtinean Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
20.   Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 04.09.2019
21.   Marius-Gheorghe Surgent Surgent Marius-Gheorghe ALDE  
22.   Adrian Todor Todor Adrian PSD 12.12.2018
23.   Nicolae Velcea Velcea Nicolae PSD 12.06.2019
24.   Mihai Weber Weber Mihai PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD   04.09.2019
2. Vicepreședinți Alexandru-Ioan Andrei Andrei Alexandru-Ioan PNL 06.02.2019 12.06.2019
3.   Călin-Ionel Dobra Dobra Călin-Ionel PSD    
4.   Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion PRO Europa 06.02.2018 06.02.2019
5.   Mihai Weber Weber Mihai PSD 17.01.2017 06.02.2018
6. Secretari Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Alexandru-Ioan Andrei Andrei Alexandru-Ioan PNL   12.06.2019
2. Călin-Ionel Dobra Dobra Călin-Ionel PSD   04.01.2017
3. Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion PRO Europa   06.02.2019
4. Georgian Pop Pop Georgian PRO Europa   06.02.2019
5. Nicolae-Daniel Popescu Popescu Nicolae-Daniel USR 04.10.2017 24.09.2019
6. Cezar-Florin Preda Preda Cezar-Florin PNL   01.02.2017
7. Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 01.02.2017 06.02.2018
8. Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
9. Lia Olguța Vasilescu Vasilescu Lia Olguța PSD   01.02.2017
10. Petru Gabriel Vlase Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 ianuarie 2020, 12:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro