Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Senatul > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2000-2004

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Aristide Roibu Roibu Aristide PSD  
2. Vicepreședinți Aron Belașcu Belașcu Aron PRM  
3. Secretari Emilian Prichici Prichici Emilian
secretar din 24 iun. 2004
PSD 24.05.2004
4. Membri Gheorghe-Viorel Dumitrescu Dumitrescu Gheorghe-Viorel PRM  
5.   Péter Eckstein Kovács Eckstein Kovács Péter UDMR  
6.   Gheorghe Hoha Hoha Gheorghe PSD 06.09.2004
7.   Antonie Iorgovan Iorgovan Antonie PSD  
8.   Dumitru Petru Pop Pop Dumitru Petru PRM 06.09.2001
9.   Nicolae-Vlad Popa Popa Nicolae-Vlad PNL  
10.   Petre Roman Roman Petre neafiliat 06.09.2001
11.   Doru Ioan Tărăcilă Tărăcilă Doru Ioan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Ion Predescu Predescu Ion PSD  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Vasile Duță Duță Vasile neafiliat   06.09.2001
2. Avram Filipaș Filipaș Avram neafiliat   06.09.2001
3. Octavian Opriș Opriș Octavian PSD   19.05.2004
4. Dan-Mircea Popescu Popescu Dan-Mircea PSD 29.06.2004 06.09.2004
5. Ion Predescu Predescu Ion PSD   14.06.2004

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 septembrie 2020, 13:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro